Detta är resultaten från Transtenscupen 2018. Se de senaste resultaten från Transtenscupen 2019 här.

Senaste resultat

Transtenscupen 2018 börjar
Slut
11/8
12/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
12080608 sö 12/08 19:00 sö 12/08 Plan 19 F12-13 A-Slutspel Final Forsby FF F05 3 - 1 IFK Hallsberg F05-06    
12082413 sö 12/08 19:00 sö 12/08 Plan 20 F12-13 B-Slutspel Final Västerås BK 30 0 - 2 Huddinge IF    
11080611 lö 11/08 19:00 lö 11/08 Plan 19 P12-13 A-Slutspel Final Motala AIF P13 0 - 1 Karlslunds IF HFK P05    
11082414 lö 11/08 19:00 lö 11/08 Plan 20 P12-13 B-Slutspel Final IFK Hallsberg P06 0 - 2 Adolfsbergs IK    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
12081613 sö 12/08 19:00 sö 12/08 Plan 21 F12-13 A-Slutspel Bronsmatch Ärla/Stenkvista ÄST 2 - 0 Rynninge IK F06    
12080808 sö 12/08 18:00 sö 12/08 Plan 16 F12-13 B-Slutspel Semifinal Västerås BK 30 4 - 2 Råda BK Grön    
12081204 sö 12/08 18:00 sö 12/08 Plan 18 F12-13 B-Slutspel Semifinal Huddinge IF 2 - 0 Skogstorps GOIF    
12081612 sö 12/08 18:00 sö 12/08 Plan 21 F12-13 A-Slutspel Semifinal IFK Hallsberg F05-06 2 - 0 Rynninge IK F06    
12082412 sö 12/08 18:00 sö 12/08 Plan 20 F12-13 A-Slutspel Semifinal Ärla/Stenkvista ÄST 0 - 3 Forsby FF F05    
12081003 sö 12/08 17:00 sö 12/08 Plan 14 F12-13 B-Slutspel 1/4 Final Mjölby AI FF 1 - 4 Västerås BK 30    
12081203 sö 12/08 17:00 sö 12/08 Plan 18 F12-13 B-Slutspel 1/4 Final Råda BK Grön 3 - 2 IFK Nyköping F06    
12081611 sö 12/08 17:00 sö 12/08 Plan 21 F12-13 B-Slutspel 1/4 Final Barkarö SK 0 - 2 Skogstorps GOIF    
12082411 sö 12/08 17:00 sö 12/08 Plan 20 F12-13 B-Slutspel 1/4 Final Forsby FF F06 0 - 4 Huddinge IF    
12080607 sö 12/08 16:40 sö 12/08 Plan 19 F12-13 A-Slutspel 1/4 Final KIF Örebro DFF F05 3 - 4 Rynninge IK F06    
12080807 sö 12/08 16:40 sö 12/08 Plan 16 F12-13 A-Slutspel 1/4 Final IFK Hallsberg F05-06 1 - 0 Säffle FF/SK Sifhälla    
12080606 sö 12/08 16:00 sö 12/08 Plan 19 F12-13 A-Slutspel 1/4 Final KIF Örebro DFF F06 0 - 4 Forsby FF F05    
12080806 sö 12/08 16:00 sö 12/08 Plan 16 F12-13 A-Slutspel 1/4 Final Adolfsbergs IK 1 - 3 Ärla/Stenkvista ÄST    
12081002 sö 12/08 16:00 sö 12/08 Plan 14 F12-13 B-Slutspel 1/8 Final Västerås BK 30 7 - 1 IFK Kumla F07/08    
12081103 sö 12/08 16:00 sö 12/08 Plan 17 F12-13 B-Slutspel 1/8 Final IFK Nyköping F06 2 - 1 Råda BK Vit    
12081610 sö 12/08 16:00 sö 12/08 Plan 21 F12-13 B-Slutspel 1/8 Final Skärblacka IF 0 - 2 Skogstorps GOIF    
12082410 sö 12/08 16:00 sö 12/08 Plan 20 F12-13 B-Slutspel 1/8 Final Huddinge IF 4 - 0 IFK Kumla 1    
12080605 sö 12/08 15:00 sö 12/08 Plan 19 F12-13 Grp 4 KIF Örebro DFF F05 1 - 0 Råda BK Grön    
12081202 sö 12/08 15:00 sö 12/08 Plan 18 F12-13 Grp 4 Västerås BK 30 0 - 0 Säffle FF/SK Sifhälla    
12081609 sö 12/08 15:00 sö 12/08 Plan 21 F12-13 Grp 3 Barkarö SK 2 - 0 Rynninge IK F06    
12082409 sö 12/08 15:00 sö 12/08 Plan 20 F12-13 Grp 3 Råda BK Vit 1 - 1 Huddinge IF    
12080805 sö 12/08 14:20 sö 12/08 Plan 16 F12-13 Grp 1 Mjölby AI FF 0 - 2 IFK Nyköping F06    
12081001 sö 12/08 14:20 sö 12/08 Plan 14 F12-13 Grp 1 Adolfsbergs IK 1 - 1 Forsby FF F05    
12081608 sö 12/08 14:20 sö 12/08 Plan 21 F12-13 Grp 2 Forsby FF F06 1 - 1 IFK Kumla F07/08    
12082408 sö 12/08 14:20 sö 12/08 Plan 20 F12-13 Grp 2 Skärblacka IF 0 - 2 Ärla/Stenkvista ÄST    
12080604 sö 12/08 13:40 sö 12/08 Plan 19 F12-13 Grp 3 Rynninge IK F06 0 - 3 IFK Hallsberg F05-06    
12080804 sö 12/08 13:40 sö 12/08 Plan 16 F12-13 Grp 3 Huddinge IF 0 - 0 Barkarö SK    
12081607 sö 12/08 13:40 sö 12/08 Plan 21 F12-13 Grp 4 Råda BK Grön 2 - 0 Skogstorps GOIF    
12082407 sö 12/08 13:40 sö 12/08 Plan 20 F12-13 Grp 4 Säffle FF/SK Sifhälla 0 - 2 KIF Örebro DFF F05    
12081000 sö 12/08 13:00 sö 12/08 Plan 14 F12-13 Grp 2 Ärla/Stenkvista ÄST 2 - 0 Forsby FF F06    
12081102 sö 12/08 13:00 sö 12/08 Plan 17 F12-13 Grp 2 IFK Kumla F07/08 1 - 3 KIF Örebro DFF F06    
12081606 sö 12/08 13:00 sö 12/08 Plan 21 F12-13 Grp 1 Forsby FF F05 6 - 0 IFK Kumla 1    
IFK Hallsberg Ullmax