Detta är resultaten från Transtenscupen 2017. Se de senaste resultaten från Transtenscupen 2018 här.

Tabell med anmälda lag

Förening Klass Lagnamn
Adolfsbergs IK Pojkar 7 (födda 2010) Adolfsbergs IK Gul
Adolfsbergs IK Pojkar 7 (födda 2010) Adolfsbergs IK Svart
Adolfsbergs IK Pojkar 9 (födda 2008) Adolfsbergs IK
Adolfsbergs IK Pojkar 10 (födda 2007) Adolfsbergs IK 2
Adolfsbergs IK Pojkar 10 (födda 2007) Adolfsbergs IK 1
Adolfsbergs IK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Adolfsbergs IK 1
Adolfsbergs IK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Adolfsbergs IK 2
Adolfsbergs IK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Adolfsbergs IK 3
Adolfsbergs IK Flickor 8-9 (födda 2008-2009) Adolfsbergs IK 1
Adolfsbergs IK Flickor 8-9 (födda 2008-2009) Adolfsbergs IK 2
Adolfsbergs IK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Adolfsbergs IK F07
Adolfsbergs IK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Adolfsbergs IK F06
Adolfsbergs IK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Adolfsbergs IK Gul
Adolfsbergs IK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Adolfsbergs IK 1
Adolfsbergs IK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Adolfsbergs IK Svart
Arboga Södra IF Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Arboga Södra IF P04
Barkarö SK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Barkarö SK
BK Forward Pojkar 7 (födda 2010) BK Forward
BK Forward Pojkar 11 (födda 2006) BK Forward 2
BK Forward Pojkar 11 (födda 2006) BK Forward 1
BK Forward Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) BK Forward P05
BK Sport Pojkar 9 (födda 2008) BK Sport P-08 Gul
BK Sport Pojkar 9 (födda 2008) BK Sport P-08 Svart
Borensbergs IF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Borensbergs IF
Borens IK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Borens IK 1
Borens IK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Borens IK F06
Dala-Floda IF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Dala-Floda IF
Dala-Floda IF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Dala-Floda IF
Ekängens IF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Ekängens IF
FC Djursholm Flickor 12-13 (födda 2004-2005) FC Djursholm
Fjugesta IF Pojkar 10 (födda 2007) Fjugesta IF
Fjugesta IF Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Fjugesta IF
Forsby FF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Forsby FF F06
Forsby FF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Forsby FF
Garphyttans IF Pojkar 8 (födda 2009) Garphyttans IF
Gideonsbergs IF Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Gideonsbergs IF 2
Gideonsbergs IF Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Gideonsbergs IF 1
Gideonsbergs IF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Gideonsbergs IF
Glanshammars IF Pojkar 8 (födda 2009) Glanshammars IF
Glanshammars IF Pojkar 9 (födda 2008) Glanshammars IF
Glanshammars IF Pojkar 10 (födda 2007) Glanshammars IF
Glanshammars IF Pojkar 11 (födda 2006) Glanshammars IF
Glanshammars IF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Glanshammars IF
Gnesta FF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Gnesta FF F05-06
Grythyttans IF Flickor 8-9 (födda 2008-2009) Grythyttans IF
Grythyttans IF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Grythyttans IF
Gullspångs IF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Gullspångs IF
Hampetorp Odensbackens IF Flickor 8-9 (födda 2008-2009) Hampetorp Odensbackens IF
Hampetorp Odensbackens IF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Hampetorp Odensbackens IF
Hanvikens SK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Hanvikens SK
Hertzöga BK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Hertzöga BK Gul
Hertzöga BK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Hertzöga BK Grön
Hovsta IF Pojkar 8 (födda 2009) Hovsta IF 1
Hovsta IF Pojkar 8 (födda 2009) Hovsta IF 2
Hovsta IF Pojkar 10 (födda 2007) Hovsta IF
Hovsta IF Flickor 8-9 (födda 2008-2009) Hovsta IF
Hovsta IF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Hovsta IF
Huddinge IF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Huddinge IF
Hällefors AIF Pojkar 9 (födda 2008) Hällefors AIF 1
Hällefors AIF Pojkar 9 (födda 2008) Hällefors AIF 2
IF Brommapojkarna Flickor 10-11 (födda 2006-2007) IF Brommapojkarna
IF Eker Örebro Pojkar 8 (födda 2009) IF Eker Örebro
IF Eker Örebro Pojkar 11 (födda 2006) IF Eker Örebro P06
IFK Hallsberg Pojkar 7 (födda 2010) IFK Hallsberg Vit
IFK Hallsberg Pojkar 7 (födda 2010) IFK Hallsberg Blå
IFK Hallsberg Pojkar 8 (födda 2009) IFK Hallsberg Blå
IFK Hallsberg Pojkar 8 (födda 2009) IFK Hallsberg Vit
IFK Hallsberg Pojkar 9 (födda 2008) IFK Hallsberg
IFK Hallsberg Pojkar 10 (födda 2007) IFK Hallsberg
IFK Hallsberg Pojkar 11 (födda 2006) IFK Hallsberg P07
IFK Hallsberg Pojkar 11 (födda 2006) IFK Hallsberg P06 Blå
IFK Hallsberg Pojkar 11 (födda 2006) IFK Hallsberg P06 Vit
IFK Hallsberg Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) IFK Hallsberg P05
IFK Hallsberg Flickor 8-9 (födda 2008-2009) IFK Hallsberg
IFK Hallsberg Flickor 10-11 (födda 2006-2007) IFK Hallsberg F06-07
IFK Hallsberg Flickor 12-13 (födda 2004-2005) IFK Hallsberg F05
IFK Hjo Pojkar 11 (födda 2006) IFK Hjo
IF Kil Flickor 8-9 (födda 2008-2009) IF Kil
IF Kil Flickor 10-11 (födda 2006-2007) IF Kil
IFK Kumla Pojkar 7 (födda 2010) IFK Kumla 1
IFK Kumla Pojkar 7 (födda 2010) IFK Kumla 2
IFK Kumla Pojkar 7 (födda 2010) IFK Kumla 3
IFK Kumla Pojkar 9 (födda 2008) IFK Kumla 1
IFK Kumla Pojkar 9 (födda 2008) IFK Kumla Röd
IFK Kumla Pojkar 10 (födda 2007) IFK Kumla
IFK Kumla Pojkar 11 (födda 2006) IFK Kumla Blå
IFK Kumla Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) IFK Kumla P05
IFK Lindesberg Flickor 8-9 (födda 2008-2009) IFK Lindesberg
IFK Mariefred Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) IFK Mariefred
IFK Mariefred Flickor 10-11 (födda 2006-2007) IFK Mariefred
IFK Mariestad Pojkar 10 (födda 2007) IFK Mariestad
IFK Mariestad Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) IFK Mariestad
IFK Nyköping Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) IFK Nyköping P04
IFK Nyköping Flickor 10-11 (födda 2006-2007) IFK Nyköping Vit
IFK Nyköping Flickor 10-11 (födda 2006-2007) IFK Nyköping Blå
IFK Nyköping Flickor 12-13 (födda 2004-2005) IFK Nyköping
IF Weimer Flickor 10-11 (födda 2006-2007) IF Weimer
IK Brage Pojkar 11 (födda 2006) IK Brage 1
IK Brage Pojkar 11 (födda 2006) IK Brage 2
IK Brage Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) IK Brage 2
IK Brage Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) IK Brage 1
IK Sturehov Pojkar 9 (födda 2008) IK Sturehov Röd
IK Sturehov Pojkar 9 (födda 2008) IK Sturehov Blå
IK Sturehov Pojkar 10 (födda 2007) IK Sturehov 2
IK Sturehov Pojkar 10 (födda 2007) IK Sturehov 1
IK Sturehov Pojkar 11 (födda 2006) IK Sturehov
IK Sturehov Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) IK Sturehov
IK Sturehov Flickor 12-13 (födda 2004-2005) IK Sturehov
IK Waria Flickor 12-13 (födda 2004-2005) IK Waria
Irsta IF Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Irsta IF
Irsta IF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Irsta IF
Karlskoga SK Pojkar 9 (födda 2008) Karlskoga SK
Karlskoga SK Pojkar 11 (födda 2006) Karlskoga SK
Karlskoga SK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Karlskoga SK 1
Karlskoga SK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Karlskoga SK 2
Karlslunds IF HFK Pojkar 8 (födda 2009) Karlslunds IF HFK 2
Karlslunds IF HFK Pojkar 8 (födda 2009) Karlslunds IF HFK 1
Karlslunds IF HFK Pojkar 9 (födda 2008) Karlslunds IF HFK Blå
Karlslunds IF HFK Pojkar 9 (födda 2008) Karlslunds IF HFK Röd
Karlslunds IF HFK Pojkar 10 (födda 2007) Karlslunds IF HFK 1
Karlslunds IF HFK Pojkar 10 (födda 2007) Karlslunds IF HFK 2
Karlslunds IF HFK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Karlslunds IF HFK P04 Röd
Karlslunds IF HFK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Karlslunds IF HFK P04 Blå
Karlslunds IF HFK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Karlslunds IF HFK P05
KIF Örebro DFF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) KIF Örebro DFF F06
KIF Örebro DFF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) KIF Örebro DFF F08
KIF Örebro DFF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) KIF Örebro DFF F07
Laxå IF Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Laxå IF
Lekebergs IF Pojkar 8 (födda 2009) Lekebergs IF 2
Lekebergs IF Pojkar 8 (födda 2009) Lekebergs IF 1
Lekebergs IF Pojkar 10 (födda 2007) Lekebergs IF
Lillkyrka IF /Glanshammars IF Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Lillkyrka IF /Glanshammars IF
Lillån FK Pojkar 8 (födda 2009) Lillån FK
Lillån FK Pojkar 10 (födda 2007) Lillån FK Lag 1
Lillån FK Pojkar 10 (födda 2007) Lillån FK Lag 2
Lillån FK Pojkar 11 (födda 2006) Lillån FK Grön
Lillån FK Pojkar 11 (födda 2006) Lillån FK Svart
Lillån FK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Lillån FK
Lillån FK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Lillån FK
Lindö FF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Lindö FF
Ludvika FK Pojkar 9 (födda 2008) Ludvika FK lag 1
Ludvika FK Pojkar 9 (födda 2008) Ludvika FK lag 2
Mariebergs IK Pojkar 7 (födda 2010) Mariebergs IK
Mariebergs IK Pojkar 10 (födda 2007) Mariebergs IK Lag 1
Mariebergs IK Pojkar 10 (födda 2007) Mariebergs IK Lag 2
Mariebergs IK Pojkar 11 (födda 2006) Mariebergs IK Svart
Mariebergs IK Pojkar 11 (födda 2006) Mariebergs IK Vit
Mariebergs IK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Mariebergs IK
Mariestads BK Pojkar 11 (födda 2006) Mariestads BK
Mosjö SK Pojkar 10 (födda 2007) Mosjö SK
Nora BK Pojkar 11 (födda 2006) Nora BK
Nora BK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Nora BK
Norrby IK Pojkar 10 (födda 2007) Norrby IK
Norrby IK Flickor 8-9 (födda 2008-2009) Norrby IK 1
Norrby IK Flickor 8-9 (födda 2008-2009) Norrby IK 2
Pålsboda GOIF Pojkar 8 (födda 2009) Pålsboda GOIF
Pålsboda GOIF Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Pålsboda GOIF
Rimbo IF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Rimbo IF
Romsås IL Pojkar 8 (födda 2009) Romsås IL
Rynninge IK Pojkar 10 (födda 2007) Rynninge IK
Rynninge IK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Rynninge IK
Rynninge IK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Rynninge IK
Rynninge IK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Rynninge IK F04
Råda BK Pojkar 10 (födda 2007) Råda BK Råda Grön
Råda BK Pojkar 10 (födda 2007) Råda BK Råda Svart
Rävåsens IK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Rävåsens IK Lag 2
Rävåsens IK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Rävåsens IK Lag 1
Rävåsens IK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Rävåsens IK 2
Rävåsens IK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Rävåsens IK 1
Skiljebo SK Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Skiljebo SK F06
Skiljebo SK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Skiljebo SK 1
Skiljebo SK Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Skiljebo SK 2
Skogstorps GOIF Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Skogstorps GOIF
Skultuna IS Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Skultuna IS
Skyllbergs IK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Skyllbergs IK
Skärblacka IF Pojkar 11 (födda 2006) Skärblacka IF
Skärblacka IF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Skärblacka IF
Sköllersta IF Pojkar 11 (födda 2006) Sköllersta IF
SMÅ IF /HOIF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) SMÅ IF /HOIF
Sollentuna FK Pojkar 11 (födda 2006) Sollentuna FK Norrviken
Sollentuna FK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Sollentuna FK
Tibro AIK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Tibro AIK
Tranås FF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Tranås FF 2
Tranås FF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Tranås FF 1
Triangelns IK Pojkar 11 (födda 2006) Triangelns IK 2
Triangelns IK Pojkar 11 (födda 2006) Triangelns IK 1
Täby FK Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Täby FK Näsbypark P04
Ulvsby IF Pojkar 11 (födda 2006) Ulvsby IF
Vasalunds IF Pojkar 9 (födda 2008) Vasalunds IF
Vega FC Pojkar 7 (födda 2010) Vega FC
Vega FC Pojkar 8 (födda 2009) Vega FC
Vretstorps IF Pojkar 9 (födda 2008) Vretstorps IF VIF P9
Vretstorps IF Pojkar 11 (födda 2006) Vretstorps IF
Värmbols FC Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Värmbols FC
Västerviks FF Pojkar 10 (födda 2007) Västerviks FF
Västerås BK 30 Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Västerås BK 30
Västerås SK Ungdom Pojkar 9 (födda 2008) Västerås SK Ungdom 2
Västerås SK Ungdom Pojkar 9 (födda 2008) Västerås SK Ungdom 1
Åmmebergs IF Pojkar 7 (födda 2010) Åmmebergs IF
Ärla IF /Stenkvista GoIF Flickor 12-13 (födda 2004-2005) Ärla IF /Stenkvista GoIF
Örebro SK Söder Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Örebro SK Söder
Örebro SK Ungdom Pojkar 8 (födda 2009) Örebro SK Ungdom Vit
Örebro SK Ungdom Pojkar 8 (födda 2009) Örebro SK Ungdom Svart
Örebro SK Ungdom Pojkar 9 (födda 2008) Örebro SK Ungdom
Örebro SK Ungdom Pojkar 11 (födda 2006) Örebro SK Ungdom Vit Lag 1
Örebro SK Ungdom Pojkar 11 (födda 2006) Örebro SK Ungdom Vit Lag 2
Örebro SK Ungdom Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Örebro SK Ungdom P05 Vit
Örebro SK Ungdom Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Örebro SK Ungdom P05 Röd
Örebro SK Ungdom Pojkar 12-13 (födda 2004-2005) Örebro SK Ungdom P04 Svart
Örebro SK Ungdom Flickor 8-9 (födda 2008-2009) Örebro SK Ungdom
Örebro Syrianska IF Pojkar 7 (födda 2010) Örebro Syrianska IF 1
Örebro Syrianska IF Pojkar 7 (födda 2010) Örebro Syrianska IF 2
Örebro Syrianska IF Pojkar 7 (födda 2010) Örebro Syrianska IF 3
Örebro Syrianska IF Pojkar 8 (födda 2009) Örebro Syrianska IF
Örebro Syrianska IF Pojkar 9 (födda 2008) Örebro Syrianska IF
Örebro Syrianska IF Pojkar 11 (födda 2006) Örebro Syrianska IF P06
Örebro Syrianska IF Flickor 8-9 (födda 2008-2009) Örebro Syrianska IF
Örebro Syrianska IF Flickor 10-11 (födda 2006-2007) Örebro Syrianska IF
Östansbo IS Pojkar 10 (födda 2007) Östansbo IS
Östansbo IS Pojkar 11 (födda 2006) Östansbo IS
Östra Almby FK Pojkar 9 (födda 2008) Östra Almby FK vit
Östra Almby FK Pojkar 9 (födda 2008) Östra Almby FK grön
IFK Hallsberg Ullmax