Detta är resultaten från Transtenscupen 2016. Se de senaste resultaten från Transtenscupen 2017 här.

Senaste resultat

Transtenscupen 2016 börjar
Slut
13/8
14/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
14080517 sö 14/08 19:20 sö 14/08 Plan 6 P11 A-Slutspel Final Laxå IF 2 - 1 Örebro SK Ungdo...    
14080617 sö 14/08 19:20 sö 14/08 Plan 7 P11 B-Slutspel Final Karlslunds IF HFK 0 - 3 Triangelns IK S...    
14081614 sö 14/08 19:00 sö 14/08 Plan 18 F12-13 A-Slutspel Final Habo IF 0 - 3 Skiljebo SK    
14081014 sö 14/08 19:00 sö 14/08 Plan 15 F12-13 B-Slutspel Final IK Standard/ÄST 1 - 2 Säters IF FK    
13080916 lö 13/08 19:10 lö 13/08 Plan 14 P10 A-Slutspel Final Rynninge IK 2 - 0 Laxå IF    
13080816 lö 13/08 19:10 lö 13/08 Plan 13 P10 B-Slutspel Final Sköllersta IF 2 - 0 Köping FF 2    
13081616 lö 13/08 19:40 lö 13/08 Plan 18 P12 A-Slutspel Final Motala AIF 3 - 1 Karlslunds IF H...    
13081017 lö 13/08 19:40 lö 13/08 Plan 15 P12 B-Slutspel Final Västerås IK 1 3 - 5 Adolfsbergs I... 2    
13080616 lö 13/08 19:10 lö 13/08 Plan 7 F10-11 A-Slutspel Final Forsby FF F05 1 - 2 Rynninge IK    
13080516 lö 13/08 19:10 lö 13/08 Plan 6 F10-11 B-Slutspel Final Barkarö SK 0 - 2 IFK Askersund    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
14081317 sö 14/08 19:20 sö 14/08 Plan 5 P11 A-Slutspel Bronsmatch Triangelns IK Grön 1 - 2 Adolfsbergs IK    
14081214 sö 14/08 19:00 sö 14/08 Plan 17 F12-13 A-Slutspel Bronsmatch IFK Askersund 0 - 2 Rynninge IK    
14080515 sö 14/08 18:00 sö 14/08 Plan 6 P11 A-Slutspel Semifinal Laxå IF 5 - 1 Triangelns IK Grön    
14080615 sö 14/08 18:00 sö 14/08 Plan 7 P11 A-Slutspel Semifinal Örebro SK Ungdo... 4 - 1 Adolfsbergs IK    
14081013 sö 14/08 18:00 sö 14/08 Plan 15 F12-13 A-Slutspel Semifinal Habo IF 4 - 0 IFK Askersund    
14081113 sö 14/08 18:00 sö 14/08 Plan 16 F12-13 A-Slutspel Semifinal Skiljebo SK 4 - 1 Rynninge IK    
14081213 sö 14/08 18:00 sö 14/08 Plan 17 F12-13 B-Slutspel Semifinal Hanvikens SK 4 - 5 IK Standard/ÄST    
14081315 sö 14/08 18:00 sö 14/08 Plan 5 P11 B-Slutspel Semifinal Karlslunds IF HFK 4 - 0 Mjölby AI FF    
14081613 sö 14/08 18:00 sö 14/08 Plan 18 F12-13 B-Slutspel Semifinal IFK Hallsberg F... 0 - 4 Säters IF FK    
14082114 sö 14/08 18:00 sö 14/08 Plan 8 P11 B-Slutspel Semifinal Triangelns IK S... 6 - 1 Eskilstuna Södr...    
14081012 sö 14/08 17:00 sö 14/08 Plan 15 F12-13 A-Slutspel 1/4 Final Östansbo IS 0 - 1 Habo IF    
14081112 sö 14/08 17:00 sö 14/08 Plan 16 F12-13 A-Slutspel 1/4 Final Pålsboda/Skölle... 8 - 9 IFK Askersund    
14081212 sö 14/08 17:00 sö 14/08 Plan 17 F12-13 A-Slutspel 1/4 Final Skiljebo SK 4 - 0 Skinnskatteberg...    
14081612 sö 14/08 17:00 sö 14/08 Plan 18 F12-13 A-Slutspel 1/4 Final Rynninge IK 1 - 0 FC Djursholm F0...    
14080513 sö 14/08 16:40 sö 14/08 Plan 6 P11 A-Slutspel 1/4 Final Adolfsbergs IK 4 - 2 BK Sport 1    
14081313 sö 14/08 16:40 sö 14/08 Plan 5 P11 A-Slutspel 1/4 Final Örebro SK Ungdo... 5 - 1 IFK Norrköping Röd    
14081011 sö 14/08 16:15 sö 14/08 Plan 15 F12-13 B-Slutspel 1/4 Final Hanvikens SK 4 - 3 Deje IK    
14081111 sö 14/08 16:15 sö 14/08 Plan 16 F12-13 B-Slutspel 1/4 Final Hällestad Fotboll 4 - 5 IK Standard/ÄST    
14081211 sö 14/08 16:15 sö 14/08 Plan 17 F12-13 B-Slutspel 1/4 Final IFK Hallsberg F... 5 - 3 SMÅ IF    
14081611 sö 14/08 16:15 sö 14/08 Plan 18 F12-13 B-Slutspel 1/4 Final Gideonsbergs IF 1 - 2 Säters IF FK    
14080712 sö 14/08 16:00 sö 14/08 Plan 12 P11 B-Slutspel 1/4 Final Eskilstuna Södr... 3 - 1 Örebro SK Ungdo...    
14080811 sö 14/08 16:00 sö 14/08 Plan 13 P11 A-Slutspel 1/4 Final Laxå IF 6 - 1 Rynninge IK    
14080911 sö 14/08 16:00 sö 14/08 Plan 14 P11 A-Slutspel 1/4 Final Triangelns IK Grön 6 - 0 Älvsjö AIK    
14081411 sö 14/08 16:00 sö 14/08 Plan 10 P11 B-Slutspel 1/4 Final Mjölby AI FF 3 - 1 Glanshammar/Lil...    
14081511 sö 14/08 16:00 sö 14/08 Plan 11 P11 B-Slutspel 1/4 Final Triangelns IK S... 5 - 0 Karlskoga SK    
14082211 sö 14/08 16:00 sö 14/08 Plan 9 P11 B-Slutspel 1/4 Final Karlslunds IF HFK 6 - 0 IK Sturehov Lag 1    
14081010 sö 14/08 15:30 sö 14/08 Plan 15 F12-13 A-Slutspel 1/8 Final Habo IF 2 - 1 Adolfsbergs IK    
14081110 sö 14/08 15:30 sö 14/08 Plan 16 F12-13 A-Slutspel 1/8 Final IFK Askersund 1 - 0 Krokeks IF    
14081210 sö 14/08 15:30 sö 14/08 Plan 17 F12-13 A-Slutspel 1/8 Final Vikingstad SK 0 - 1 Skinnskatteberg...    
14081610 sö 14/08 15:30 sö 14/08 Plan 18 F12-13 A-Slutspel 1/8 Final IF Brommapojkar... 0 - 6 FC Djursholm F0...    
14081009 sö 14/08 14:45 sö 14/08 Plan 15 F12-13 B-Slutspel 1/8 Final Lillån FK 0 - 1 Deje IK    
14081109 sö 14/08 14:45 sö 14/08 Plan 16 F12-13 B-Slutspel 1/8 Final IK Standard/ÄST 4 - 1 IF Tunabro    
14081209 sö 14/08 14:45 sö 14/08 Plan 17 F12-13 B-Slutspel 1/8 Final SMÅ IF 4 - 3 Knivsta IK    
14081609 sö 14/08 14:45 sö 14/08 Plan 18 F12-13 B-Slutspel 1/8 Final Yxhults IK 0 - 2 Säters IF FK    
14080510 sö 14/08 14:40 sö 14/08 Plan 6 P11 A-Slutspel 1/8 Final Älvsjö AIK 2 - 1 IK Sleipner 1    
14080610 sö 14/08 14:40 sö 14/08 Plan 7 P11 A-Slutspel 1/8 Final IFK Mariestad 0 - 2 Örebro SK Ungdo...    
IFK Hallsberg Ullmax