Detta är resultaten från Transtenscupen 2015. Se de senaste resultaten från Transtenscupen 2017 här.

Senaste resultat

Transtenscupen 2015 börjar
Slut
8/8
9/8

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
09080514 sö 09/08 18:30 sö 09/08 Plan 6 P11 A-Slutspel Final Vivalla SK 0 - 3 Karle IF    
09080714 sö 09/08 18:30 sö 09/08 Plan 12 P11 B-Slutspel Final Gideonsbergs IF 5 - 3 IFK Hallsberg    
09081914 sö 09/08 18:30 sö 09/08 Plan 18 A F11-12 A-Slutspel Final Pålsboda/Skölle... 1 - 5 Furulunds IK    
09080914 sö 09/08 18:30 sö 09/08 Plan 14 F11-12 B-Slutspel Final SMÅ IF 0 - 3 Skiljebo SK F03...    
08080915 lö 08/08 19:00 lö 08/08 Plan 14 P10 A-Slutspel Final Laxå IF 3 - 1 Triangelns IK Grön    
08080715 lö 08/08 19:00 lö 08/08 Plan 12 P10 B-Slutspel Final Gideonsbergs IF... 3 - 4 BK Sport 1    
08081614 lö 08/08 19:00 lö 08/08 Plan 18 P12 A-Slutspel Final Högsjö BK 0 - 4 Yxhults IK    
08081214 lö 08/08 19:00 lö 08/08 Plan 17 P12 B-Slutspel Final Hanvikens SK 4 - 1 Lillkyrka IF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
09080614 sö 09/08 18:30 sö 09/08 Plan 7 P11 A-Slutspel Bronsmatch Västerås IK P04... 2 - 3 Västerås IK P04...    
09082014 sö 09/08 18:30 sö 09/08 Plan 18 B F11-12 A-Slutspel Bronsmatch Habo IF 4 - 2 IFK Hedemora    
09080513 sö 09/08 17:30 sö 09/08 Plan 6 P11 A-Slutspel Semifinal Vivalla SK 5 - 3 Västerås IK P04...    
09080613 sö 09/08 17:30 sö 09/08 Plan 7 P11 A-Slutspel Semifinal Karle IF 5 - 1 Västerås IK P04...    
09081113 sö 09/08 17:30 sö 09/08 Plan 16 P11 B-Slutspel Semifinal IFK Kumla Blå 0 - 7 Gideonsbergs IF    
09081213 sö 09/08 17:30 sö 09/08 Plan 17 P11 B-Slutspel Semifinal IFK Hallsberg 5 - 1 IFK Kumla Vit    
09080512 sö 09/08 16:30 sö 09/08 Plan 6 P11 A-Slutspel 1/4 Final Älvsjö AIK VIT 1 - 2 Karle IF    
09080612 sö 09/08 16:30 sö 09/08 Plan 7 P11 A-Slutspel 1/4 Final Västerås IK P04... 3 - 0 IFK Mariestad    
09080912 sö 09/08 16:30 sö 09/08 Plan 14 F11-12 B-Slutspel Semifinal SMÅ IF 5 - 4 Lillån FK 1    
09081012 sö 09/08 16:30 sö 09/08 Plan 15 P11 B-Slutspel 1/4 Final IFK Motala 1 - 8 IFK Kumla Vit    
09081112 sö 09/08 16:30 sö 09/08 Plan 16 F11-12 A-Slutspel Semifinal Pålsboda/Skölle... 3 - 1 Habo IF    
09081212 sö 09/08 16:30 sö 09/08 Plan 17 F11-12 A-Slutspel Semifinal Furulunds IK 6 - 0 IFK Hedemora    
09081312 sö 09/08 16:30 sö 09/08 Plan 5 F11-12 B-Slutspel Semifinal IFK Hallsberg F... 0 - 4 Skiljebo SK F03...    
09081912 sö 09/08 16:30 sö 09/08 Plan 18 A P11 A-Slutspel 1/4 Final Älvsjö AIK Blå 2 - 4 Vivalla SK    
09082012 sö 09/08 16:30 sö 09/08 Plan 18 B P11 A-Slutspel 1/4 Final Västerås IK P04... 1 - 0 IFK Wreta Kloster    
09081011 sö 09/08 15:45 sö 09/08 Plan 15 P11 B-Slutspel 1/4 Final IFK Kumla Blå 4 - 2 Östansbo IS    
09081111 sö 09/08 15:45 sö 09/08 Plan 16 P11 B-Slutspel 1/4 Final Gideonsbergs IF 10 - 0 Eneby BK    
09081211 sö 09/08 15:45 sö 09/08 Plan 17 P11 B-Slutspel 1/4 Final Hampetorp/Odens... 0 - 4 IFK Hallsberg    
09080510 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 6 P11 A-Slutspel 1/8 Final Älvsjö AIK Blå 8 - 1 Surahammars FK    
09080610 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 7 P11 A-Slutspel 1/8 Final Vivalla SK 2 - 0 Karlskoga SK Vit    
09080710 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 12 P11 A-Slutspel 1/8 Final Älvsjö AIK GUL 3 - 4 Västerås IK P04...    
09080810 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 13 P11 A-Slutspel 1/8 Final IFK Wreta Kloster 3 - 1 Örebro SK Ungdom    
09080910 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 14 P11 A-Slutspel 1/8 Final Ulvsby IF 0 - 3 Älvsjö AIK VIT    
09081010 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 15 P11 A-Slutspel 1/8 Final Norrstrands IF 1 - 4 Karle IF    
09081110 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 16 P11 A-Slutspel 1/8 Final Västerås IK P04... 4 - 0 Örebro Syriansk...    
09081210 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 17 P11 A-Slutspel 1/8 Final IFK Mariestad 2 - 1 Adolfsbergs IK ...    
09081310 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 5 F11-12 B-Slutspel 1/4 Final Skiljebo SK F03... 7 - 0 Malmslätts AIK    
09081910 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 18 A F11-12 A-Slutspel 1/4 Final Furulunds IK 11 - 0 Östansbo IS    
09082010 sö 09/08 15:00 sö 09/08 Plan 18 B F11-12 A-Slutspel 1/4 Final IFK Hedemora 5 - 0 Lillån FK 2    
09080509 sö 09/08 14:20 sö 09/08 Plan 6 P11 B-Slutspel 1/8 Final IFK Kumla Blå 3 - 2 Nora Pershyttan BK    
09080609 sö 09/08 14:20 sö 09/08 Plan 7 P11 B-Slutspel 1/8 Final Östansbo IS 2 - 1 Tibro AIK FK    
09080709 sö 09/08 14:20 sö 09/08 Plan 12 P11 B-Slutspel 1/8 Final Gideonsbergs IF 5 - 0 Kopparberg BK    
09080809 sö 09/08 14:20 sö 09/08 Plan 13 P11 B-Slutspel 1/8 Final Dagsbergs IF 2 - 3 Eneby BK    
09080909 sö 09/08 14:20 sö 09/08 Plan 14 P11 B-Slutspel 1/8 Final Hampetorp/Odens... 4 - 0 Grums IK FK    
IFK Hallsberg Ullmax